הכפר האקולוגי

הכפר האקולוגי

ההגדרה של כפר אקולוגי היא: התיישבות החיה תוך כבוד והתחשבות בסביבה, אקולוגית, כלכלית, תרבותית, חברתית, ורוחנית. כשהקהילה קנתה את אתר הקרוונים הצמוד לפארק ב- 1982 , היא חרטה על דגלה לפתח את המקום בהתאם לעקרונות אלה. הכפר האקולוגי של פינדהורן ממשיך להתפתח,ומהווה בית לסדנאות כפר אקולוגי מגוונות.
ב- 1998 זכה הכפר האקולוגי של פינדהורן בפרס המרכז להתיישבות אנושית של האו"מ.

בנייה אקולוגית

בתוך הכפר פותחה בנייה שעומדת בעקרונות מחמירים: יעילות סביבתית וחיסכון באנרגיה, חומרים טבעיים ולא רעילים, מבנה של "קירות נושמים" לשמירה על איכות האוויר והלחות. השיטות שפותחו בפינדהורן דרך ניסוי וטעייה פורסמו במגזינים יוקרתיים והועתקו בעולם.
שימוש בקש ושיטת ספינת האדמה, שימוש בצמיגים ממוחזרים, בית מחבית ויסקי, ועיצובים שונים של כ- 50 בתים, הם חלק מניסוי ארוך וחדשני ועדיין היד נטויה.

טיפול במים – The Living Machine

מתקן טיפול במי שופכין בדרך טבעית נחנך בפינדהורן ב- 1995. טיהור מי השופכין נעשה בשיטה אקולוגית, בשימוש בבקטריות החיות על צמחים, בחביות מים רחבות ועמוקות. איכות המים נבדקת קבוע והיא טובה יותר אשר במים שטופלו בשיטה הרגילה. השיטה נחשבת למתקדמת ביותר בשיטות לטיפול מים והמתקן הוא הראשון מסוגו בבריטניה.

טורבינות רוח ואנרגיית שמש

פינדהורן היא הבעלים של 4 טורבינות רוח שמספקות 100% מצרכי החשמל של הפארק ועדין נשאר עודף ליצוא לרשת הארצית. רבים מהבתים משתמשים בפאנלים סולאריים לחימום מים, משימה לא פשוטה בצפון סקוטלנד….

סדנאות הכפר האקולוגי

הסדנאות בכפר האקולוגי ובשותפות עם פרטנרים ברחבי העולם, עוסקות בכל האספקטים של בניית כפר אקולוגי.

 

שבוע התנסות (Experience week)

מיועד לאנשים המעורבים בבניית בתים או קהילות אקולוגיות. הקורס מספק את כל המידע הקיים בכפר האקולוגי בפינדהורן בשילוב עם עבודה פרקטית. 4 שבועות שכוללים בנייה אקולוגית, חקלאות אורגנית, מערכות אנרגיה, כלכלות ידידותיות לסביבה, בנייה קבוצתית ובריאות הוליסטית. משתתפי הקורס הם סטודנטים ואנשי מקצוע בתחומים משיקים. אפשר להשתתף בכל שבוע בנפרד, ללא התחייבות לארבעת השבועות.

 

קורס תכנון סביבתי

הקורס ניתן על ידי קולג' פינדהורן לאנשים שמלמדים את הנושא של כפר אקולוגי וחיים ברי קיימא, ונתמך על ידי UNITAR , מרכז הלמידה והמחקר של האו"מ. הקורס פותח על ידי מחנכים מכל העולם ועוסק כל האספקטים של חינוך הכפר האקולוגי, לקהילות עירוניות וכפריות: תכנון חברתי, תכנון אקולוגי, תכנון אקונומי, וראיית עולם כוללת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *