איך אפשר לחוות את החיים בקהילה?

שבוע התנסות – Experience week

למידה בפינדהורן היא תהליך של גילוי עצמי וטרנספורמציה. שבוע ההתנסות מהווה בסיס כמעט לכל סדנאות ההמשך. זו למעשה הדרך הטובה ביותר להבין במה מדובר. במשך 7 ימים מצטרפים לכל האספקטים הכרוכים בחיי יום יום, כולל עבודה באחת המחלקות – גן, מטבח, אחזקה, חדר אוכל ומשק בית, 4 פעמים בשבוע, 3 שעות ביום. זו הזדמנות לעבוד ולהכיר אנשים מהקהילה.

המוטו של פינדהורן הוא: עבודה = אהבה בפעולה: work = love in action

אני יכולה להעיד אישית שזה אכן כך. רק כשעובדים בנינוחות ועם הרבה הנאה, בלי לחץ, בלי צורך לייצר תפוקה, אפשר להפנים את המשפט הזה. כשיש כל כך הרבה מתנדבים עם רצון טוב, כל אחד עושה קצת ומשהו גדול נוצר. שאר השבוע כולל הרבה עבודה קבוצתית, יציאה לטבע (סקוטלנד…יערות ונחלים…חוף ים משגע..), מדיטציות וריקוד, והמון המון צחוק. זה שבוע של שחרור, יציאה מהשגרה, והרבה למידה חווייתית.

מעבר לשבוע התנסות מוצעות סדנאות רבות בתחום של אקולוגיה, חברה וקהילה, אומנות ורוחניות. מוצעים כנסים ואירועים מיוחדים המוקדשים לנושא מסוים. כ- 3000 אורחים מ- 40 מדינות משתתפים בשנה ממוצעת.

התנסות בחיי הקהילה (Exploring Community Life – ECL)

דרך נפלאה להיות חלק מהקהילה לשבוע, בעיקר למי שחושב לבוא לתכנית ארוכת טווח. פחות דגש על פעילות קבוצתית לעומת שבוע התנסות (Experience week) ,יותר אינטגרציה עם החיים הקהילתיים. הקבוצה בדרך כלל קטנה ולעתים כוללת רק אדם אחד. התכנית כוללת עבודה באחת ממחלקות השירות (גן, אחזקה, מטבח, משק בית), יציאה לטבע, מפגשים עם המדריכים ל" Sharing ", הנחיה רוחנית להתפתחות אישית, הצטרפות לקהילה בפעילויות שלה.

תכניות ארוכות טווח

2 תכניות לאורחים מאפשרות שהייה ארוכה, חיים ועבודה בקהילה, בשילוב עם הדרכה אישית וקבוצתית.

Living in Community Guest – (מינימום חודש), המבנה הקבוצתי גמיש כאן, שני מפגשים קבוצתיים בשבוע. הדגש הוא על הקשר עם מקום העבודה ועדיין יש הרבה זמן פנוי. אני חוזרת לחודש – חודשיים כאלה כמעט כל קיץ ועוד אחזור בעתיד. התכנית פתוחה לכל מי שהיה בשבוע ההתנסות ובהתנסות בחיי קהילה.

LEAP – Living Essentials Apprentice program – לאחר חודשיים ב – LCG אפשר לעבור לתכנית הבאה, שמכינה אותך להיות חבר בקהילה. לאחר ראיון קבלה, אתה הופך למעשה לחבר קהילה מתלמד. אתה מצטרף לאחת ממחלקות העבודה, משתתף בפגישות הקהילה, נתמך על ידי מנטור המלווה אותך בפגישות תקופתיות. לאחר שלושה חודשים אפשר להצטרף לשלב השני של התכנית (מינימום 6 חודשים, עד שנתיים). אחרי שנה אפשר להגיש מועמדות למשרות שונות בקהילה.

הקולג'

הוקם בשנת 2001, כדי לפתח וללמד את עקרונות החיים בצורה של חינוך גבוה והתפתחות מקצועית. כאן עובדים על גדילה אישית ופעולה חיצונית, דרך קורסים הכוללים לימוד אנגלית בקהילה לדוברי שפה זרה, יכולות עסקיות ומקצועיות, חיים ברי קיימא, קורסים אקולוגיים ואומנויות. כל סמסטר הוא בן 14 שבועות ומוכר כסמסטר אקדמי לתלמידי קולג'ים בארה"ב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *